Bezpieczne Ferie 2016
2016-01-27

Na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja "Bezpieczne ferie 2016", która potrwa do 28 lutego 2016 r. Na jej potrzeby Wojewoda uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną pod numerem 32 20 77 077, na którą można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie ferii.

W ramach akcji organizowany jest konkurs plastyczny "Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić". Konkurs, który ma na celu podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań podczas zimowego wypoczynku, skierowany jest do uczniów klas od IV do VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Prace należy przesłać do  29 lutego 2016 r. na adres:

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach
ul. Raciborska 39
40-074 Katowice  

Celem inicjatywy "Bezpieczne ferie 2016" jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku zimowego. Podczas tegorocznej edycji kontrolowane będą nie tylko autokary. Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa śląskiego będą także przeprowadzali kontrole turnusów figurujących w elektronicznej bazie wypoczynku. Więcej informacji na temat akcji "Bezpieczne ferie 2016" można znaleźć pod adresem http://www.katowice.uw.gov.pl/wdzbizk/bezpieczne_wakacje_ferie.html oraz na plakacie, który zamieszczamy poniżej:

 

 

porady dla uczestnikow wsse

 

Najpopularniejsze

Warto zajrzeć