Peleton Tour de Pologne znów przejedzie przez Chorzów - 30.07
2017-07-10

Tour de Pologne w Chorzowie: 30 lipca, niedziela

Najpierw chorzowianie  na rowerach, a dopiero potem najlepsi kolarze na świecie. Zanim do miasta wjadą profesjonaliści, fragment trasy wyścigu zostanie otwarty dla wszystkich miłośników dwóch kółek. Chorzowski peleton wystartuje o godzinie 13:30 z placu kościelnego przy ul. Łagiewnickiej (przy parafii pw. św. Józefa) i przejedzie do Premii Lotnej przy ul. Krakusa. W tym miejscu, jak co roku, stanie Strefa Kibica. Od godziny 12:00 na mieszkańców czekać będą tam liczne atrakcje, m.in. tor przeszkód i warsztaty z naprawiania rowerów. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami oraz zawodów na rowerach stacjonarnych – na „wykręcenie” największego dystansu w minutę. W Strefie Kibica zobaczyć będzie można także zabytkowe rowery, m.in. drewniany jednoślad z 1888 roku.


Strefa Kibica, przy ul. Krakusa, godzina: 12:00 – 15:30, wstęp wolny
Rekreacyjny przejazd fragmentem trasy Tour de Pologne: zbiórka 13:30, plac kościelny przy ul. Łagiewnickiej, wstęp wolny,

Regulamin rajdu


Trasa wyścigu


Planowana godzina wjazdu peletonu do Chorzowa to 14:56 (może ulec zmianie o kilka minut; w zależności od tempa jazdy). Kolarze przyjadą od strony Bytomia i najpierw wjadą na ulicę Łagiewnicką. Podobnie jak w latach ubiegłych walczyć będą o punkty na lotnej premii na ulicy Krakusa. Tuż za premią dojdzie do zasadniczej zmiany. Peleton nie skręci w prawo w ulicę Katowicką (w stronę Klimzowca; w ubiegłych latach przejeżdżał ulicą Gałeczki), lecz w lewo. Następnie kolarze przejadą przez Chorzów Stary do Siemianowic Śląskich.

wjazd z Bytomia ul. Łagiewnicka, Niedurnego, 11 Listopada, Krzyżowa, Łagiewnicka, Rondo Wagnera, Mariańska, Janasa, przecinamy 3 Maja, Styczyńskiego, Filarowa, rondo, Floriańska, Krakusa - lotna premia, Katowicka, Stabika, Stacyjna, Legnicka, Rębaczy, Główna, Michałkowicka,  wjazd do Siemianowic Śląskich.


W tym roku trasa została skrócona ze względu na remont ulicy Katowickiej.


Utrudnienia na drogach

Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić między godziną 14.00 a 16.00. Czas przejazdu kolarzy przewidywany jest na ok. 15 min. Trasa wyścigu będzie wyłączona z ruchu samochodowego na czas przejazdu ekip technicznych oraz kolarzy i otwarta zaraz po przejeździe. Wyjątkiem będzie ul. Krakusa, gdzie przewidziana jest lotna premia. Tu ze względu na przygotowania techniczne, ulica będzie zamknięta już od ok. godz. 11.00.


https://drive.google.com/open?id=1zDRTLbJrsCNwb64fWqg4Rzccgio&;usp=sharing

30 lipca wprowadzone zostaną tymczasowe ograniczenia postoju pojazdów:

1. ul. 11 Listopada, miejsca postojowe w rejonie budynku nr 63, 65,

2. ul. 11 Listopada na odcinku od skrzyżowania z ul. Bończyka z ul. Krzyżową (pas ruchu w kierunku ul. Krzyżowej),

3. ul. Łagiewnicka na odcinku od skrzyżowania z ul. Krzyżową do ronda przy ul. Pudlerskiej, Miarki i Mariańskiej (oba kierunki ruchu),

4. ul. Krakusa na odcinku od skrzyżowania z ul. Floriańską do skrzyżowania z ul. Katowicką (pas ruchu w kierunku ul. Katowickiej).


Zmiany w komunikacji miejskiej podczas wyścigu kolarskiego Tour de Pologne: http://bit.ly/2vbcJIl

Najpopularniejsze

Warto zajrzeć