Wydarzenia

2017-09-19
Wrzesień zaowocował mnóstwem akrobatycznych sukcesów chorzowskiej Sokolni. Między 7 a 9.09 w Lizbonie odbywał się Puchar Świata w akrobatyce sportowej i rozgrywany przy nim Turniej Międzynarodowy. Młodzi akrobaci trenujący w Chorzowie spisali się znakomicie. Dwójka mieszana kategorii senior Julia Kraj i Wojciech Dackiewicz zdobyli złoto. Trójka dziewcząt kategorii senior Marta Śrutwa, Magda Rajtor i Emilia Plewnia przywiozła srebro.
2017-09-18
Dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Chorzowie  rok szkolny 2017/2018 rozpoczął się w wyjątkowy sposób. W poniedziałek 4 września nastąpiło tradycyjne rozpoczęcie roku poprzedzone mszą świętą, natomiast tydzień później  -  11 września - na sali widowiskowej Starochorzowskiego Domu Kultury nowe roczniki Szkoły Mistrzostwa Sportowego ( klasy czwarte i siódme szkoły podstawowej oraz pierwsze licealne) uczestniczyły w Inauguracji roku szkolnego uświetnionej  aktem podpisania umowy o współpracy między ich  szkołą,  a Klubem Piłki Ręcznej Ruch Chorzów i Akademią Handballu Ruch Chorzów .
2017-09-15
Fundacja Nadzieja dla Zdrowia, organizator Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy przyznał miastu Chorzów tytuł Eksperta w profilaktyce grypy. Celem Fundacji „Nadzieja dla Zdrowia” jest edukacja w zakresie profilaktyki i leczenia chorób przewlekłych. Dąży do przeciwdziałania rozwojowi chorób cywilizacyjnych oraz niesie pomoc pacjentom, ich rodzinom w dostępie do najbardziej nowoczesnych terapii. Fundacja została powołana do życia przez rodziców dzieci, które otarły się o śmierć w polskich szpitalach oraz młodzi prawnicy, którzy nie mogą pogodzić się z istniejącym stanem rzeczy w systemie ochrony zdrowia.
2017-09-13
W nocy z 13 na 14.09 na ul. Katowickiej - na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Dąbrowskiego i Konopnickiej i granicą z miastem Katowice - zakończone zostaną prace związane z realizacją remontu jezdni. Przywrócona zostanie docelowa organizacja ruchu. Nadal trwają prace w ciągu ul. Katowickiej w rejonie Straży Pożarnej w rejonie skrzyżowania z ulicą 3 Maja. Zakończenie prac w tym miejscu planuje się na piątek 15.
2017-09-13
Jak dzieciaki z chorzowskich szkół wyobrażają sobie swój wymarzony tort urodzinowy? Sprawdzić to mogą pasażerowie podróżujący tramwajem nr 6 do Bytomia. Murowane przystanki na jego trasie znów stały się przyjemne da oka. Podróż do Bytomia nabrała bajkowych kolorów za sprawą 4. edycji Dziecięcej Galerii Przystankowej. Dzieciaki z chorzowskich szkół podstawowych i miejskich domów kultury brały udział w konkursie plastycznym, którego hasłem przewodnim był „Mój wymarzony tort urodzinowy”.
2017-09-12
W związku z planowanym remontem dotychczasowej siedziby, Centrum Integracji Międzypokoleniowej tymczasowo przenosi się pod nowy adres. Do tej pory działalność Centrum Integracji Międzypokoleniowej skupiona była w zabytkowym budynku przy ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie.  - Budynek przy ul. Dąbrowskiego 7, choć niewątpliwie piękny, lata świetności ma już za sobą – tłumaczy Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds.

 

segregus www