Wydarzenia

2018-04-19
Od listopada 2017 r. trwa kompleksowy remont 12 mieszkań w budynku przy ul. Truchana 64. Planowo inwestycja zakończy się w sierpniu tego roku. Obecnie trwają prace wykończeniowe i instalacyjne wewnątrz budynku, w toku jest także remont konserwatorski elewacji oraz dachu.To nie koniec modernizacji starych mieszkań w Chorzowie. Rozpoczął się już remont kolejnych 3 lokali: przy ul. Kościuszki  6e/1, Kościuszki 6e/14 (planowany termin zakończenia 19.
2018-04-19
Firma Sweco Consulting z Poznania została inżynierem kontraktu na budowę nowego stadionu Ruchu Chorzów. 19.04 zakończyło się postępowanie przetargowe. – Zadaniem firmy będzie pomoc w realizacji tej ogromnej inwestycji. Doradca ma spore doświadczenie w zakresie budowy obiektów sportowych – pomógł już przy budowie m.in. stadionów dla Podbeskidzia Bielsko-Biała czy Górnika Zabrze – zdradza Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.
2018-04-18
Jak zorganizować system odbioru odpadów w mieście, co zrobić żeby mieszkańcy i przedsiębiorcy dbali o środowisko i jak ich przekonać do segregowania śmieci – to główne tematy spotkania chorzowskich urzędników z delegacją z Bośni i Hercegowiny. Burmistrz Zenica Fuad Kasumović wraz ze swoimi pracownikami przyjechał do Chorzowa na wizytę studyjną dotyczącą rozwoju systemu gospodarowania odpadami. - Mamy za sobą już prawie 5 lat pracy nad najlepszymi rozwiązaniami.
2018-04-18
„Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli…” - słynny cytat Janusza Korczaka przyświeca konkursowi dla chorzowskich pedagogów. 17 kwietnia w Chorzowskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Korczakowskich. Statuetki otrzymali nauczyciele, którzy wyróżnili się twórczą pracą edukacyjną, pedagogiczną i kulturalną.
2018-04-18
W najbliższą sobotę, 21.04 spółka Tramwaje Śląskie rozpoczyna prace związane z remontem przejazdu tramwajowo-drogowego na ulicy Moniuszki w Chorzowie (https://tinyurl.com/y9l5cjr6). Na czas prowadzonych prac zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie fragment ulicy Moniuszki przyległy do skrzyżowania z ul. Katowicką. Wyznaczony zostanie objazd z kierunku ulicy Moniuszki w kierunku ulicy Katowickiej prowadzony ulicą Meitzena.
2018-04-17
Informacja 17 kwietnia, godzina 10.00: wypadek komunikacyjny, 2 osoby zakleszczone w samochodzie, 7 osób rannych i jedna ofiara śmiertelna. To scenariusz, z którym przyszło zmierzyć się chorzowskim służbom mundurowym podczas ćwiczeń. Plan zakładał realizację pozorowanego wypadku komunikacyjnego na skrzyżowaniu Pl. Piastowskiego i ul. Kościuszki, z udziałem samochodu oraz pieszych. Na miejscu zdarzenia pojawiły się jednostki z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej oraz Pogotowia Ratunkowego.
2018-04-11
Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie otrzyma spory zastrzyk gotówki. Miasto przekaże uniwersytetowi ponad milion złoty dotacji na remont siedziby Instytutu Fizyki oraz utworzenie interdyscyplinarnego placu. Dodatkowe fundusze pozwolą m.in. na dostosowanie budynku „H” i „L” do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do wyremontowanych obiektów przeniesione zostaną pozostałe zakłady instytutu, które obecnie mieszczą się w Katowicach.

 

segregus www