Wydarzenia

2017-02-21
Mistrzostwa Europy w Goalball grupy B 2018 odbędą się w Chorzowie! Impreza, której organizatorem zostało Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych „START” Katowice, odbędzie się w terminie od 22 do 30 września 2018 w Chorzowie. Na początku lutego gościliśmy w naszym mieście delegata IBSA – pana Kari Räsänen, który przyleciał z Finladii. Wizyta związana była z pomysłem zorganizowania mistrzostw w Chorzowie.
2017-02-20
W Chorzowie urzędnicy sprawdzą, czy wszystkie wycinki drzew odbywają się zgodnie z prawem. Dodatkowe patrole pracowników wydziału Ochrony Środowiska związane są ze zmianą ustawy o ochronie przyrody. Nowe przepisy wprowadziły istotne zmiany dotyczące wycinki drzew i krzewów rosnących na terenach prywatnych. Tego typu obszary zielone w Chorzowie znajdują się głównie wokół gospodarstw domowych. Przypominamy, że tereny dzierżawione od miasta przez osoby fizyczne (czyli np.
2017-02-20
W sobotę 18 lutego, na stoku narciarskim Złoty Groń w Istebnej odbyły się 6. Otwarte Zawody w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie o Puchar Prezydenta Miasta Chorzów. W zawodach wzięło udział blisko 120 uczestników, którzy rywalizowali ze sobą w 17 kategoriach indywidualnych oraz kategorii rodzinnej. Zawodnicy mieli do przejechania 2 zjazdy slalomu giganta o długości ok. 600 m. Wszyscy, którzy stanęli na podium w swoich kategoriach, otrzymali z rąk Prezydenta Andrzeja Kotali puchary, dyplomy, bony do sklepu Decathlon Katowice oraz vouchery do Laserhouse i Parku Trampolin JumpWorld.
2017-02-20
2 grudnia w Chorzowie do taksówki pana Krzysztofa wsiadła roztrzęsiona staruszka, która poprosiła o kurs do banku. W rozmowie z taksówkarzem zdradziła, że musi wypłacić znaczną sumę pieniędzy, ponieważ jej syn wpadł w tarapaty i potrzebuje gotówki. Opowieść pasażerki wzbudziła podejrzenia kierowcy, który zamiast do banku podwiózł staruszkę na komisariat. Dzięki czujności taksówkarza, udało się uniknąć kolejnego oszustwa "na wnuczka".
2017-02-17
Otwarta Scena Artystyczna to projekt, którego celem jest umożliwienie wykonawcom zagrania koncertu, spektaklu, recitalu lub pokazu w sali widowiskowej Starochorzowskiego Domu Kultury. Inicjatywa jest przeznaczona dla zespołów, solistów, grup tanecznych, teatralnych, orkiestr i innych artystów, którzy chcą wystąpić przed chorzowską publicznością. SDK udostępni  chętnym scenę, nagłośnienie i oświetlenie, da wsparcie organizacyjne i promocyjne.
2017-02-16
15 lutego w Zespole Szkół Sportowych nr 2 w Chorzowie odbyły się Mistrzostwa Chorzowa przedszkolaków w pływaniu w kategorii dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 50 przedszkolaków - 23 dziewczynki i 27 chłopców.W wyniku rywalizacji na podium w kategorii dziewcząt stanęły :I miejsce Oliwia Pieloch – Przedszkole Nr 22,II miejsce Antonina Prusinowska – Przedszkole Nr 27,III miejsce Hanna Chybowska – Przedszkole Nr 7.
2017-02-15
Chorzów otrzymał ponad 15 milionów zł dofinansowania na proekologiczne działania ograniczające niską emisję. Trzy inwestycje, które załapały się na zastrzyk gotówki z Unii Europejskiej to: termomodernizacja wraz z wymianą źródła ciepła w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Sobieskiego, termomodernizacja oraz docieplenie ścian i dachu Gimnazjum nr 4 przy ul. Śląskiej oraz termomodernizacja wraz z instalacją wentylacji w  Zespole Szkół Sportowych nr 1 przy ul.

 

segregus www