Wydarzenia

2018-02-20
We wtorek 20 lutego w Dużej Sali Posiedzeń UM Chorzów odbyła się uroczysta inauguracja nowej odsłony Akcji Aktywizacji oraz kolejnych semestrów Chorzowskiej Akademii Seniora i  Klubu Malucha. – Oferta, którą oddajemy do państwa dyspozycji jest bardzo bogata. Coś dla siebie znajdą zarówno ci, którzy pragną rozwijać się artystycznie, jak i głodni wiedzy – przekonywał podczas inauguracji Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.
2018-02-19
21 lutego w Gimnazjum nr 10 im. Jana Kochanowskiego w Chorzowie odbędzie się III  edycja Regionalnego Konkursu Wiedzy Historycznej. Młodzież gimnazjalna zostanie przepytana nie tylko z historii Polski, ale również z zagadnień związanych z historią Chorzowa i regionu. Konkurs będzie podzielony na dwa etapy, a pytania będą miały charakter zamknięty. W wydarzeniu konkurować będą ze soba uczniowie z klas 1-3  szkół gimnazjlanych z Chorzowa oraz miast ościennych.
2018-02-19
Lutowy numer Twojego Chorzowa trafił już do skrzynek pocztowych w mieście oraz na stronę internetową http://www.twojchorzow.pl. W środku informacje między innymi o inteligentnym systemie zarządzania ruchem, który do końca 2019 r. pojawi się w Chorzowie, przebudowie rynku, zbliżającej się metamorfozie Planetarium Śląskiego czy budowie Muzeum Hutnictwa. Pełny numer online jest dostępny pod adresem http://www.twojchorzow.
2018-02-16
Na początku marca w Chorzowie ruszy Akademia Dobrego Rodzica. Projekt jest inicjatywą mieszkańców Chorzowa Starego, który realizowany będzie w ramach 5. Budżetu Obywatelskiego. Akademia Dobrego Rodzica to cykl kilkunastu warsztatów połączonych z wykładami dla opiekunów małych dzieci, do 6 roku życia. Uczestnicy w pomocą specjalistów nauczą się rozwiązywać codzienne, rodzicielskie problemy, zdobędą nowe kompetencje wychowawcze i pogłębią więź z dzieckiem.
2018-02-16
15 lutego w Chorzowskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie ewaluacyjne, podczas którego wnioskodawcy wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta i Fundacją Napraw Sobie Miasto wspólnie omówili przebieg poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa. Wnioskodawcy mieli okazję zwrócić uwagę na to, które elementy procedury się sprawdziły, a które warto zmienić. Na podstawie sugestii mieszkańców wypracowane zostaną rekomendacje do następnej edycji BO, które pomogą przy tworzeniu nowego regulaminu.
2018-02-16
15 lutego chorzowianie, którzy udzielili najbardziej kreatywnych odpowiedzi w konkursie „Zamelduj się w Chorzowie” odebrali rąk prezydenta Andrzeja Kotali tablety. Przypomnijmy, że w listopadzie urząd miasta po raz kolejny wystartował z akcją zachęcającą do meldowania się w Chorzowie. Tym razem oprócz pakietu powitalnego składającego się z karnetów, zniżek i gadżetów, na nowo zameldowanych czekał także konkurs.
2018-02-16
Trzylatki zostały wolontariuszami. Teraz wspólnie z seniorami będą działać na rzecz innych i uczyć się wrażliwości. Przez kilka ostatnich miesięcy odwiedzali pacjentów szpitali i pensjonariuszy domów opieki, szyli przytulanki dla noworodków, sadzili kwiaty w najbardziej zaniedbanych zakątkach Chorzowa, pod okiem Mony Tusz stworzyli mural. Co członkowie Chorzowskiej Strefy Wolontariatu planują w tym roku? Szczegółów nie zdradzają, ale jak zawsze chcą aktywnie i twórczo nieść pomoc potrzebującym, upiększać przestrzeń miejską i pracować na rzecz integracji międzypokoleniowej.

 

segregus www