Zapowiedzi

2017-09-22
Jak prezentuje się Stadion Śląski po remoncie? Już 1 października każdy będzie mógł to sprawdzić. Właśnie wtedy obędzie się Dzień Otwarty obiektu. Bramy zostaną otwarte o godzinie 10.00, przed wejściem będzie ożna odebrać bezpłatny bilet wstępu. Najpierw na bieżnię wbiegną zawodnicy kolejnej edycji PKO Silesia Marathonu. Później na stadionowej murawie rozegrany zostanie historyczny mecz Polska – ZSRR z 1957 r.
2017-09-11
Prezydent Andrzej Kotala zaprasza wszystkich chorzowian na spotkania przy kawie. Poza Prezydentem w spotkaniach wezmą udział przedstawiciele Wydziałów Usług Komunalnych oraz Inwestycji Komunalnych, policji, Straży Miejskiej oraz straży pożarnej. Mieszkańcy dzielnicy będą mogli zadać pytania dotyczące bezpieczeństwa w ich rejonie, inwestycji oraz na przykład przebiegu budżetu obywatelskiego. W poprzednich edycjach z sali padło sporo pytań i sugestii dotyczących życia w mieście.
2017-09-06
29 oraz 30 września odbędzie się uroczysty jubileusz 120-lecia chorzowskiego „Ekonimika”. Szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć na stronie internetowej http://ekonomik120.pl/29.09: 1)    uroczystości rocznicowe z udziałem uczniów szkoły2)    składanie kwiatów na grobach zmarłych nauczycieli3)    rozgrywki sportowe z udziałem absolwentów i nauczycieli szkoły30.
2017-09-06
26 oraz 27 września, w ramach realizacji programu „Zdobywamy Beskidy”, odbędzie się XVII Rajd SP 29. We wtorek Magurkę zdobędą dzieci klas I-III, zaś w środę ze szlakiem zmierzą się klasy starsze. Każdy uczestnik rajdu otrzyma okolicznościowy znaczek, zaprojektowany przez ucznia szkoły. W schronisku na uczestników czekać będzie ognisko z kiełbaskami, a dzieci będą mogły brać udział w licznych konkursach.
2017-09-06
Najlepszy pomysł na wieczór 11 listopada? 21 Chorzowska Biesiada Rocznicowa. Święto Niepodległości to okazja do wielu uroczystości, dumy i radości. MORiS ma na ten dzień swój własny pomysł. Chorzowska Biesiada Rocznicowa to od dwudziestu lat ważne wydarzenie na kulturalnej mapie miasta a także kazja do zabawy z najlepszą muzyką, pysznym jedzeniem i w doskonałym towarzystwie. W tym roku impreza rozkręci się w kimatach śląskich i góralskich.
2017-09-05
30 września w Chorzowie rozpocznie się  III Chorzowski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Organy Plus 2017. Jego ideą jest przedstawienie muzyki organowej chorzowskiej publiczności. Koncert inauguracyjny odbędzie się w Kościele św. Józefa na ul. Łagiewnickiej 17, a wystąpią na nim Julian Gembalski oraz Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska. Kolejne koncerty będą miały miejsce w październiku . Artystyczna strona festiwalu przygotowana jest tak, aby publiczność w mistrzowskim wykonaniu muzyków usłyszała znane melodie, a jednocześnie rozwijała wrażliwość na sztukę muzyczną.

 

segregus www