Zapowiedzi

2017-07-28
26 sierpnia o godzinie 19.00 w Chorzowskim Centrum Kultury przy ulicy Sienkiewicza 3 odbędzie się koncert legendarnego zespołu The Animals. Twórcy klasycznego przeboju 'House of the Rising Sun' zagrają swoje największe przeboje. Bilety można nabyć w CHCKu oraz online. Bilet VIP obejmuje after party w Restauracja Czerwona. Podczas after party zespół kameralnie zagra jeszcze kilka utworów, cena zawiera również poczęstunek w restauracji.
2017-07-27
Śląska Akademia Futbolu Batory zaprasza wszystkie chętne dziewczyny z rocznika 2004 - 2007 na darmowe treningi piłkarskie Orlik Campus 2017. Zajęcia będą odbywać się w dniach 7, 9, 14 oraz 16 sierpnia na boisku Orlik przy ul. 3 maja 78. Każdy trening będzie trwał półtora godziny i będzie prowadzony przez wykwalifikowaną kadrę trenerską. Szczegóły na stronie Akademii - www.saf.org.pl
2017-07-26
Letni wieczór, leżaki, duży ekran i … dobry, lekki francuski film. To na finał. Wcześniej bajki, gry, zabawy, w którym najmłodszym uczestnikom towarzyszyć będzie Sznupek, czyli maskotka śląskiej policji. Każde dziecko otrzyma specjalną opaskę, która ma pomóc w sytuacji, gdy maluch się zgubi. To wszystko na chorzowskiej „Cwajce”,  gdzie 3 sierpnia ruszy Sąsiedzki Festiwal Filmowy i akcja „Nie zgub mnie”.
2017-07-26
Ruszają prace nad kolejną edycją Budżetu Obywatelskiego Chorzowa. – Do współpracy ponownie zapraszamy mieszkańców. Chcemy wspólnie wypracować formułę tegorocznej edycji, tak aby spełniała ich oczekiwania – wyjaśnia Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa. Pierwsze spotkanie, na którym społecznicy i wnioskodawcy z poprzednich edycji będą pracować nad regulaminem, odbędzie się 10 sierpnia o godzinie 17:00 w Urzędzie Miasta w Chorzowie (Mała Sala Sesyjna, 2 piętro).
2017-07-26
Jak co roku w wakacje z chorzowskich domów znikają książki. Mieszkańcy biorą bowiem udział w zbiórce literatury, organizowanej w ramach akcji Wolność Czytania. Wszystkie przekazane przez chorzowian egzemplarze trafiają na wielki kiermasz. 14 września przy ul. Jagiellońskiej na przechodniów czekać będą stoiska z bezpłatnymi książkami. Wymiana domowych biblioteczek odbywa się w Chorzowie już po raz 7. W zeszłym roku na kiermasz trafiło ok.
2017-07-20
MORiS Chorzów zaprasza do wzięcia udziału w Turnieju Siatkówki Plażowej, który odbędzie się 29 lipca na Orliku przy ul. Kościuszki w Chorzowie. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 10:00. Zgłoszenia drużyn dwuosobowych przyjmowane będą mailowo na adres  manager@moris.chorzow.pl. Rozgrywki odbędą się tylko w jednej kategorii – OPEN. System gier zostanie ustalony po zakończeniu zapisów. Wstęp wolny. Dla najlepszych zawodników MORiS przygotował atrakcyjne nagrody – karty podarunkowe Decathlon, vouchery na Padla, do Parku Trampolin oraz do Laser House.
2017-07-19
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie zaprasza na lipcowe dni otwarte, które odbędą się w 22, 23, 29 oraz 30 lipca w godz. 10-14. Zabrać psiaka na spacer mogą pełnoletni miłośnicy czworonogów lub dzieci i młodzież pod opieką osób dorosłych. Schronisko jak zwykle chętnie przyjmie najróżniejsze dary. Najbardziej potrzebne są: mokra karma dla kotów dorosłych oraz kociąt, żwirek dla kotów, ubranka pooperacyjne dla małych i średnich psów, smycze i obroże lub darowizny na rzecz leczenia starych i chorych zwierząt przebywających w schronisku.

 

segregus www