Zapowiedzi

2017-11-20
25 listopada między godz. 10:00 a 13:00  w ZSTiO nr 1 w Chorzowie przy ulicy Sportowej 23 odbędzie się akcja antytytoniowa dla studentów szkół wyższych z terenu Chorzowa. Wydarzenie organizowane jest przez Urząd Miasta Chorzów oraz Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Chorzowie w ramach obchodów "Światowego Dnia Rzucania Palenia". W ramach akcji możliwe będzie wykonanie bezpłatnych badań, m.
2017-11-20
23 listopada o godz. 12.00 w Chorzowskim Centrum Kultury, przy ul. Sienkiewicza 3, odbędą się uroczyste obchody Dnia Służb Społecznych, nawiązujące do ogólnopolskiego święta Dnia Pracownika Socjalnego. W trakcie uroczystości wręczone zostaną Nagrody Prezydenta Miasta Chorzów za szczególne osiągnięcia w realizacji polityki społecznej Chorzowa oraz medale za działalność w dziedzinie społecznej. Uroczystość będzie okazją do spotkania się przedstawicieli samorządu lokalnego, pracowników socjalnych zatrudnionych  w miejskich instytucjach pomocy społecznej oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych podmiotów niepublicznych działających w sferze pomocy społecznej.
2017-11-16
Najsłynniejsze sceniczne dzieło  Franza Lehara. Wiecznie młoda, tryskająca radością i humorem operetka o miłości, zdradzie małżeńskiej i odpowiedzialności. Historia owiana niepowtarzalną atmosferą paryskich kabaretów oraz nieskrępowanych zabaw sali balowej. Widzowie poznają historię pełną intryg i wpadek z dużą dawką dobrego humoru, bogactwem strojów oraz potęgą orkiestry i głosów artystów scen operowych.
2017-11-15
Na finał tegorocznej odsłony ANNUM festival – jedynego całorocznego festiwalu muzyki dawnej na Śląsku zapraszamy na wyjątkowe wykonanie jednej z najbardziej znanych dziś kompozycji Haendla monumentalnego oratorium MESJASZ. W nawiązaniu do podtytułu tegorocznej edycji „rzeczywistość” koncert będzie doskonałą okazją do pochylenia się nad konsekwencją boskiego planu, obietnicą Zbawienia, a także chwilą na zatrzymanie się i wyciszenie podczas przedświątecznych przygotowań.
2017-11-14
23 listopada w siedzibie ZSB przy ul. Dąbrowskiego 53 odbędzie się na IV miejska konferencja „Dobry zawód - krokiem we właściwym kierunku”. Program konferencji 10:00 – Powitanie gości: mgr Irena Świerczyńska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w ChorzowieSeminaria: 10:15 – 10:45 – Kamil Zieliński: Utalentowany wysiłek. (Uniwersytet SWPS Katowice)10:45 – 11:15 – Joanna Wolnik: Do startu, gotowi? Zmiany w strukturze szkolnictwa od roku 2017/2018.
2017-11-08
Po raz kolejny w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Chorzowie młodzi artyści zaprezentują się podczas Miejskiego Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej "Starochorzowska Nutka”. Przesłuchania uczestników odbędą się 8 listopada, a każdy z nich zaprezetuje się w dwóch piosenkach o tematyce chrześcijańskiej. W każdej kategorii jury wybierze trzy pierwsze miejsca oraz przyzna nagrodę Grand Prix.
2017-11-07
Serdecznie zachęcamy do udziału w warsztatach psychologicznych „Opiekun zaopiekowany czyli jak troszcząc się o innych, nie zapomnieć o sobie”. Warsztaty kierowane są do osób, które na co dzień opiekują się chorującym lub niepełnosprawnym członkiem rodziny, będą szczególną okazją do zatrzymania się w bieganinie codzienności, przyjrzenia się swoim przeżyciom i potrzebom, wymiany myśli w gronie osób, które podzielają doświadczenie sprawowania takiej opieki.

 

segregus www